شاخ – بوق بستنی روسیه زندگی پوتین

شاخ – بوق: بستنی روسیه زندگی پوتین روزانه صبحانه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن

با این‌که حدود ۳۰ ماه از وقت راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد و سررسید بسیاری از وام‌ها فرا رسیده، بررسی‌ها نشان می‌دهد ورودی‌های این صندوق بیش از پنج

عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن

عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن

عبارات مهم : جمعیت

با این که حدود ۳۰ ماه از وقت راه اندازی صندوق بعد انداز مسکن یکم می گذرد و سررسید بسیاری از وام ها فرا رسیده، بررسی ها نشان می دهد ورودی های این صندوق بیش از پنج برابر خروجی آن هست.

به گزارش ایسنا، پاییز امسال تقاضا جهت سپرده گذاری در صندوق بعد انداز مسکن یکم (خانه اولی ها) در حالی رشد ۵۸ درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده که هنوز تعداد وام گیرندگان با سپرده گذاران تناسب ندارد. هم اکنون ماهیانه بیش از ۲۰ هزار نفر به منظور دریافت وام در این صندوق سپرده گذاری می کنند، ولی تسهیلات پرداختی کمتر از یک پنجم این میزان هست؛ در حالی که وقت سررسید بسیاری از تسهیلات فرا رسیده است.

عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن

بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران آماده ورود به شرایط پیش رونق شده است هست. در آذرماه امسال میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به متری ۴ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان رسید که ۱۳.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت. تعداد معاملات نیز ۱۷ هزار و ۹۸۵ مورد بود که رشد ۵۲ درصدی را نسبت به آذرماه پارسال نشان داد.

یکی از دلایل این افزایش، استفاده شهروندان تهرانی از تسهیلات مسکن یکم و اوراق حق تقدم “تسه” عنوان می شود. این در حالی است که هنوز بخش عمده ای از سپرده گذاران اقدام به خرید مسکن نکرده اند. برآوردها حاکی از آن است که از وقت افتتاح صندوق بعد انداز مسکن یکم در ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این صندوق سپرده گذاری کرده اند ولی برآوردها نشان می دهد تعداد تسهیلات پرداختی کمتر از ۳۰ هزار فقره بوده هست. بررسی ها از علت این عدم تناسب به اوج بودن قیمت منزل نسبت به وام، ناتوانی در تهیه مبلغ تکمیلی جهت خرید و البته انتظار جهت کم کردن قیمت مسکن می رسد.

با این‌که حدود ۳۰ ماه از وقت راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد و سررسید بسیاری از وام‌ها فرا رسیده، بررسی‌ها نشان می‌دهد ورودی‌های این صندوق بیش از پنج

با این وجود، تقاضا جهت این نوع وام هر روز زیاد می شود. بنا بر اعلام بانک مسکن، سال گذشته در هر ماه به طور میانگین حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر اقدام به افتتاح حساب و سپرده گذاری در صندوق بعد انداز یکم می کردند؛ در واقع به طور میانگین پارسال در هر روز حدود ۵۰۰ نفر در این صندوق سپرده گذاری و عضویت کرده اند این در حالی است که پاییز امسال در هر ماه بیش از ۲۰ هزار نفر اقدام به افتتاح حساب در صندوق یکم کرده اند؛ عضویت ماهانه بیش از ۲۰ هزار متقاضی دریافت تسهیلات یکم در صندوق مختص تسهیلات منزل اولی ها به منزله افزوده شدن روزانه حدود ۸۰۰ نفر از منزل اولی ها به آمار صاحبان حساب و متقاضیان دریافت تسهیلات منزل اولی ها است.

مهر ماه امسال مجموعا ۲۰ هزار و ۸۱۰ نفر در صندوق بعد انداز مسکن یکم عضویت کردند که این میزان در آبان ماه به ۲۰ هزار و ۴۵۸ نفر رسید؛ در مهرماه متقاضیان خرید مسکن در شهرهای کوچک (با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر) مجموعا ۳۷۲۷ حساب، متقاضیان منزل اولی تهرانی ۶ هزار حساب و متقاضیان شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان ها نیز ۱۱ هزار و ۸۳ حساب جهت دریافت تسهیلات از صندوق بعد انداز یکم افتتاح کردند.

این آمار در آبان ماه به افتتاح حساب از سوی ۳۶۴۴ متقاضی منزل اولی در شهرهای کوچک (با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر)، ۶۱۵۴ متقاضی منزل اولی در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و ۱۰ هزار و ۶۶۰ متقاضی منزل اولی در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسید.

عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن

آمار پرداخت تسهیلات از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم نیز نشان دهنده رشد قابل توجه پرداخت تسهیلات به منزل اولی ها نسبت به دوره های قبلی هست؛ هم اکنون با فرارسیدن موعد دریافت تسهیلات از سوی بعضی از منزل اولی ها بعد از سپری شدن دوره سپرده گذاری آن ها در حساب مربوط به تسهیلات یکم (گذشت معمولا ۱۸ ماه از وقت سپرده گذاری)، روزانه حدود ۱۵۰ تسهیلات خرید مسکن به مشمولان دریافت تسهیلات از محل صندوق بعد انداز یکم پرداخت می شود؛ پاییز امسال حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان واجد شرایط که موعد دریافت تسهیلات آن ها فرا رسیده است به بیش از ۳۷۰۰ پرداخت ماهانه زیاد کردن یافت؛ در مهرماه ۳۱۵۰ فقره تسهیلات مختص منزل اولی ها به ترتیب به میزان ۴۹۲ فقره تسهیلات در شهرهای کوچک با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، ۱۰۱۰ فقره در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و ۱۶۴۸ فقره در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر مجموعا معادل ۳۱۵۰ فقره تسهیلات در کل کشور پرداخت شد.

آمار در آبان ماه به پرداخت ۵۵۹ فقره تسهیلات خرید مسکن مختص منزل اولی ها در شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، هزار و ۲۷۸ فقره تسهیلات در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و ۱۹۱۲ فقره تسهیلات در شهرهای با جمعیت بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان ها مجموعا معادل ۳ هزار و ۷۴۹ فقره تسهیلات، زیاد کردن یافت.

با این‌که حدود ۳۰ ماه از وقت راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد و سررسید بسیاری از وام‌ها فرا رسیده، بررسی‌ها نشان می‌دهد ورودی‌های این صندوق بیش از پنج

این در حالی است که با فرا رسیدن موعد دریافت تسهیلات از سوی منزل اولی های سپرده گذار در صندوق بعد انداز مسکن یکم برآوردها نشان می دهد تعداد تسهیلات پرداختی در هر ماه زیاد کردن خواهد داشت؛ همچنین با توجه به روند سپرده گذاری متقاضیان تازه در صندوق یکم و همچنین اوضاع بازار مسکن آینده نگری می شود حجم سپرده گذاری ماهانه در صندوق نیز از سوی متقاضیان طی ماه های پیش رو زیاد کردن یابد.

واژه های کلیدی: جمعیت | صندوق | اندازی | دریافت | شهرهای | تسهیلات | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs