شاخ – بوق بستنی روسیه زندگی پوتین

شاخ – بوق: بستنی روسیه زندگی پوتین روزانه صبحانه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تعبیر برهنه‌کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه‌های خارجی درست نیست / وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید عنوان زاغری در مذاکرات جانسون در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد و با توجه به پرسشها انسان‌دوستانه وزارت خارجه این عنو

تعبیر برهنه‌کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه‌های خارجی درست نیست / وزارت خارجه

وزارت خارجه: تعبیر برهنه کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه های خارجی درست نیست

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می گوید عنوان زاغری در مذاکرات جانسون در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد و با توجه به پرسشها انسان دوستانه وزارت خارجه این عنوان را دنبال خواهد کرد.

به گزارش ایسنا ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص سفر بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس به کشور عزیزمان ایران و نتیجه های این سفر گفت: این سفر از پیش تعیین شده است و به دعوت رسمی همتای ایرانی بود. طیف وسیعی از مباحث بود که باید بررسی می شد و در این چارچوب انجام شد.

تعبیر برهنه‌کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه‌های خارجی درست نیست / وزارت خارجه

به گفته قاسمی؛ یکی از موضوعاتی که جانسون مطرح کرد زاغری بود که با توجه به اینکه وی محکوم است در سیستم قضایی دوران محکومیت خود را طی می کند و وزارت خارجه اعلام کرد با توجه به مسایل انسان دوستانه این عنوان را دنبال خواهد کرد ولی با توجه به تفکیک قوا در کشور عزیزمان ایران این عنوان باید در این قوه دنبال شود.

حمایت کشور عزیزمان ایران از یمن معنوی به شکل معنوی است/ گزارش های منتسب به گروه تحقیقاتی شرکت ملل خبرسازی بود

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید عنوان زاغری در مذاکرات جانسون در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد و با توجه به پرسشها انسان‌دوستانه وزارت خارجه این عنو

وی در خصوص گزارش رویترز مبنی بر شلیک موشک یمن به عربستان و ربط آن به کشور عزیزمان ایران گفت: در مورد گزارشی که به یکی از گروه های تحقیقاتی شرکت ملل منتصب شده است باید گفت که خبرسازی بوده و هیچ سندیتی ندارد. ما از مردم یمن حمایت معنوی می کنیم و اتهامات را تکذیب می کنیم. هر آنچه در یمن اتفاق می افتد به یمن و مقاومت مردم یمن مربوط است.

وی در خصوص بیانات روحانی راجع به یمن که بزودی امن خواهد شد گفت: (این سخنان) اظهار امیدواری جهت آرامش یمن بود. اوضاع فعلی یمن بسیار خطرناک است و درگیری ها و اختلافات هفته های گذشته دردناک بود. باید تاکید کنم که مسئله اساسی یمن تجاوز عربستان است و آرزوی ما این است که این تجاوز هر چه سریعتر آخر یابد.

برخی دولت های عربی در قضیه بیت المقدس به دنیا اسلام و فلسطین خیانت کردند

تعبیر برهنه‌کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه‌های خارجی درست نیست / وزارت خارجه

سخنگو راجع به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: تصمیم آمریکا در این خصوص نسنجیده و ناپخته و خطرناک است و نیاز به اجماع دنیا اسلام دارد که متأسفانه با اختلافاتی که در دنیا عرب وجود دارد این وقت را به آمریکا می دهد. بعضی دولت های عربی در این قضیه در جریان بودند که این یک خیانت بزرگ به دنیا اسلام و فلسطین هست. ولی در نهایت متضرر دولت امریکا خواهد بود. کشور عزیزمان ایران با توجه به نگاه به فلسطین و آرزوی بزرگ آن تلاش های خود را دارد . طی این هفته در اجلاس استانبول در عالی ترین سطح حضور داریم و با طرفهای دیگر در دنیا اسلام گفتگو و مذاکره خواهیم داشت.

مشکلات بانکی همچنان وجود دارند/ پرسشها بانکی در رابطه با بانک های بزرگ است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید عنوان زاغری در مذاکرات جانسون در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد و با توجه به پرسشها انسان‌دوستانه وزارت خارجه این عنو

قاسمی راجع به تحریم های بانکی و گفتگو با جانسون در این باره گفت: برطرف تحریم ها صورت گرفته ولی پرسشها بانکی را داریم. در صدد برداشتن این موانع هستیم. بانک مرکزی باید این موانع را دنبال و حل کند و ما نیز در کنار آن هستیم. بانک های کوچک و میانگین مشکلی ندارند و پرسشها با بانک های بزرگ هست. امیدواریم سایر کشورهای اروپایی در این مسیر قدمهای جدیتری بردارند.

تصمیم ترامپ راجع به بیت المقدس باعث یکصدا شدن بسیاری از کشورها شد

تعبیر برهنه‌کردن مسافران ایرانی در بازرسی فرودگاه‌های خارجی درست نیست / وزارت خارجه

سخنگو راجع به همزمانی سفر جانسون به کشور عزیزمان ایران و اعلام انتقال سفارت آمریکا گفت این سفر از قبل تعیین شده است بود و این همزمانی قابل تفسیر خاصی نیست. تصمیم ترامپ باعث یک یکصدا شدن بسیاری از کشورها در نقاط متفاوت دنیا شد و مواضع اتحادیه اروپا نیز مشخص بود.

انگلیس نیات خود را گفت و طرف ایرانی پرسشها خود را

سخنگو در خصوص اهداف اقتصادی سفر جانسون به کشور عزیزمان ایران گفت: یکی از مباحث و محورهای مذاکرات جانسون مسایل دوجانبه در عرصه های متفاوت سیاسی، اقتصادی، مالی و بانکی بود که در دیدارها به خصوص با وزیر خارجه مورد بررسی قرار گرفت. طرف انگلیسی نیات خود را راجع به روابط با کشور عزیزمان ایران مطرح کرد و طرف ایرانی پرسشها در این مسیر و چگونگی گسترش این روابط را مطرح کرد و امیدواریم در نشست های بعدی کارشناسان در این مسیر قرار بگیریم. تفاهمانامه ای امضا نشد ولی آنچه مورد نیاز بود تا مطرح شود، مطرح شد که در بعضی موارد اشتراک نظرهای نیرومند وجود داشت.

قاسمی راجع به نتیجه سفر جانسون به کشور عزیزمان ایران و نوع روابط دو کشور گفت: کشور عزیزمان ایران از دهه 50 عبور کرده و موازین سیاست خارجی ما بر اساس اصول خاص خودمان است و یکی از شرایط ما احترام متقابل و عدم مداخله در امور کشورهاست و انگلیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. امیدوارم گذشته و تجارب لندن از رابطه با پایتخت کشور عزیزمان ایران فضای مناسب را جهت گام مثبت تر جهت روابط با کشور عزیزمان ایران فراهم کرده باشد.

از تونس درخواستی جهت میانجی گری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض نداشته ایم

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای تونس جهت درخواست کشور عزیزمان ایران در میانجیگری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض گفت: ما از هر کشوری که در جهت ثبات در منطقه گام بردارد استقبال می کنیم ولی ما درخواستی را از تونس نداشتیم. مذاکراتی را راجع به مسایل دوجانبه و منطقه ای داشته ایم، ولی چیزی به نام میانجی گیری مطرح نبوده و نیست.

عربستان دچار بی درایتی شده است است و درخصوص همسایگانش اشتباهات گذشته را تکرار می کند

به گفته قاسمی؛ هیچ تحولی در روابط کشور عزیزمان ایران و عربستان وجود ندارد و (عربستان) با بی دقتی و عدم درایت مسایل را دنبال می کند و اشتباهات گذشته در خصوص همسایگان را دنبال می کند.

سخنگو راجع به عدم برگزاری نشست خبری طی دیدار جانسون گفت: نشست خبری باید با تفاهم طرفین باشد که بعضی مایل نیستند .

موضوع اسارت شهروندانمان به وسیله دزدان دریایی سومالی، مسئله ای ملی است

قاسمی راجع به اظاهارات روحانی دریاره دزدان دریایی سومالی گفت: تلاش های بسیاری جهت شهروندان اسیرمان صورت داده ایم و این مسئله ملی و نظام هست. تمامی کسانیکه میتوانند در این قضیه کمک حال باشند حضور دارند.

نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر دستاوردهای مناسبی داشت

سخنگو در خصوص نتیجه نشست وزرای خارجه حاشیه دریای خزر گفت: اجلاس بسیار مهمی بود. دستاوردهای مناسبی حاصل شد که زیاد راجع به یک کنوانسیونی است که بعد از نشست های زیاد باید به اجلاس سران در آستانه برود. اگر به همین شکل پیش برود در اجلاس سران می توانیم به نقاط یکسان ملموس تری برسیم. این کنوانسوین فنی است که اصول اساسی واکنش‌ها کشورها با خزر را مشخص میکند. در پروتکل های ضمیمه آن شرح به صورت جداگانه و پیوست در آینده تنظیم خواهد شد. گام بزرگی تا الان برداشته شده است و توانستند بعد از 21 سال به نقاط یکسان برسند ولی هنوز کار باید ادامه پیدا کند.

بار اول نیست که آمریکا در برابر جنایات سکوت می کند

قاسمی در خصوص بیانیه کاخ سفید و ابراز نگرانی صرف آمریکا از اوضاع یمن گفت: این چیز عجیبی نیست و بار اول هم نیست که آمریکا در برابر جنایات سکوت کند و یا متجاوز را با فروس سلاح و حمایت در محافل بین المللی حمایت کند. اگر آشنایی دقیقی از کارها نابخردانه آمریکا در غرب اسیا و دیگر نقاط دنیا داشته باشیم این عنوان چیز عجیبی نخواهد بود.

هیچ علامتی از عوض کردن واکنش‌ها عربستان در جهت منطق دیده نمی شود

وی راجع به پیش شرطهای روحانی جهت رابطه با عربستان گفت: آنچه در واکنش‌ها و عملکرد دولت عربستان بنگریم هنوز سریع است و هیچ علایمی از عوض کردن واکنش‌ها در جهت منطق در دولت سعودی دیده نمی شود و با توجه به پرسشها اساسی که عربستان در منطقه و با همسایگان خود دارد به دنبال دشمن های فرضی است که با نسبت دادن پرسشها به آن ها وقت را به سود خود خریداری کند. امیدواریم این عوض کردن واکنش‌ها و درایت در عربستان دیده شود و از کشتار در یمن و افراط گرایی خودداری کند و با همسایگان خود حسن همجواری را اتخاذ کند.

بیانیه اتحادیه عرب راجع به تصمیم ترامپ بسیار ضعیف بود

سخنگو در خصوص بیانیه اتحادیه عرب راجع به تصمیم ترامپ گفت: بیانیه اتحادیه عرب آنگونه که انتظار میرفت از قدرت مورد نیاز برخوردار نبود و بسیار ضعیف بود، یک بی توجهی و سیاست خاص منجر شد که این بیانیه در حد مورد نیاز و کافی نباشد و انتظار دنیا اسلام و عرب بیش از این بود. امیدواریم این تحولات در منطقه این نوع کشورها را به یک نوع واقع بینی هدایت کند که این اقدام می تواند علیه آن ها نیز دنبال شود. خوشبختانه روز چهارشنبه اجلاس سران شرکت همکاری اسلامی را داریم و امیدوارم در آنجا بتوانیم به یک نقطه مثبت تری دست یابیم.

تعبیر برهنه کردن مسافران ایرانی در (بازرسی فرودگاه های خارجی) درست نیست/ اگر صحت داشته باشد به طور قطع برخورد می کنیم

قاسمی در خصوص اخبار انتشار یافته مبنی بر برهنه شدن مسافران ایرانی در صربستان گفت من تایید نمی کنم، الان و عنوان در حال بررسی هست. ولی با توجه به شناختی که از بازرسی فرودگاهها دارم بکار گیری بعضی تعابیر درست نیست ولی اگر صحت داشته باشد به طور قطع برخورد خواهد شد.

طرف انگلیسی قول داد عنوان طلب پایتخت کشور عزیزمان ایران از لندن را با جدیت بیشتری دنبال کند

وی در خصوص طلب کشور عزیزمان ایران از انگلیس گفت: این عنوان به گذشته های دور برمی گردد و در دستور کار بوده هست. در این سفر هم اطراف آن صحبت و قرار شد مذاکرات ادامه یابد . طرف انگلیسی قول داد بعد از بازگشت عنوان را با جدیت زیاد دنبال کند. البته دستگاه های اقتصادی هم پیگیر عنوان هستند.

سفر ماکرون به کشور عزیزمان ایران در دستور کار است / اروپایی ها راجع به منطقه دچار بدفهمی و بی دقتی هستند

سخنگو در خصوص سفر مقامات فرانسه به کشور عزیزمان ایران و مواضع ماکرون علیه کشور عزیزمان ایران گفت: روابط کشور عزیزمان ایران و فرانسه مهم هست. مشورت های ما همواره وجود داسته هست. ما سفر وزیر خراجه فرانسه را داریم و سفر ماکرون هم با توجه به ابراز علاقه وی و دعوت ما در دستور کار است ولی وقت آن مشخص نیست که طبیعتا بعد از سفر وزیر خارجه هست. ما مواضع خود در قبال بیانات ماکرون را داشته ایم. تصور ما این است که یک بدفهمی و بی دقتی در مقامات اروپایی نسبت به منطقه وجود دارد که سفر وی وقت خوبی است که مجموعه ای صحبتهای جدی را داشته باشیم. محورهای زیادی بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و پاریس وجود دارد و سفر وزیر خارجه می تواند به تصحیح بسیاری از موارد به آنها کمک کند.

قاسمی راجع به دیدار نتایناهو و ماکرون و بیانات ضد ایرانی ارزش گفت: ترجیح می دهم راجع به بیانات نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت نکنم و تصور نمی کنم بیانات وی درست باشد لیکن ما از طرف فرانسه چنین مواضعی را ندیده ایم.

مقاله ظریف هشداری به اروپا بود / اروپا جهت حیات و اقتدار خود باید کارها مستحکم تری داشته باشد

وی در خصوص مقاله ظریف در نیویورک تایمز گفت: فکر نمی کنم این جمع بندی شود که از مجموعه کشورهای اروپایی ابراز نا امیدی شده است و فکر می کنم یک خواسته و هشدار است به اروپا که در عمل خواسته و مواضع خود را دنبال کند و جهت حیات و اقتدار خود باید در مقطع کنونی و با توجه به شرایط فعلی دنیا کارها مستحکم تری را داشته باشد.

برخی اعضای ناآگاه پارلمان اروپا و دولت مردان اروپایی دچار ناشی گری و بداخلاقی هستند

قاسمی در خصوص مجوز فرانسه به منافقین جهت تظاهرات علیه کشور عزیزمان ایران گفت: یک نوع ناشی گری سیاسی یا بداخلاقی نزد اعضای ناآگاه پارلمان اروپا و بعضی دولت مردان اروپایی است و خیلی ناچیزتر از آن است که ما به این گروه مرده بپردازیم ولی این اقدام را محکوم می کنیم لیکن این گروه آدم کش هست. آن ها تلاش دارند خود را به عنوان یک گروه فعال مطرح کنند ولی بخش عمده ای از دنیا به بی خاصیتی این گروه توجه دارد.

واژه های کلیدی: ایران | جانسون | ایرانی | عربستان | عربستان | وزارت خارجه | بوریس جانسون | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs